معرفی

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله جزو دانشگاههای علوم پزشکی کشور می باشد و از طریق وب سایت این دانشگاه می توانید اطلاعات جامعی در مورد دانشکده های آن، امکانات و رشته های موجود درهریک، واحدهای درسی و هیئت علمی آنها و ... بدست آورید. همچنین کتابخانه این دانشگاه به صورت آنلاین در دسترس می باشد که از طریق آن می توانید از پایان نامه های برگزیده و نیز تحقیقات علمی اخیر این دانشگاه استفاده نمایید.

اهداف

اجرای فرامین مقام معظم رهبری و فرمانده محترم کل قوا

تبدیل شدن به یکی از برترین دانشگاههای جهان اسلام

کسب جایگاه شایسته در بین دانشگاههای جهان

تبدیل مجلات دانشگاه به مجلات مرجع با ضریب نفوذ بالای 2

 

بخش ها

دانشکده پزشکی - دانشکده پرستاری - دانشکده بهداشت - پژوهشگاه شامل:پژوهشکده سبک زندگی(4 مرکز) پژوهشکده سیستم بیولوژی(4 مرکز) پژوهشکده بیو و نانو بیو تکنولوژی(4 مرکز) پژوهشکده طب رزمی و امداد و نجات(4 مرکز)

توانمندیها

انجام فاز کارآزمایی بالینی داروی گامااینترفرون توسط مراکز تحقیقاتی دانشگاه – این دارو در دنیا فقط در انحصار دوکشور امریکا وآلمان بوده است.و ایران سومین کشور در دنیا می باشد. تولید داروی دسموپرسین.(کاربرد در درمان دیابت بی مزه) که مورد تأیید کشور روسیه و آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت کشور قرار گرفته است دارای نشریهHepatitis Monthly است که تنها نشریه علمی دارای نمایه بین المللی ( (ISI در بین دانشگاههای نیروهای مسلح است و چند نشریه دیگر دانشگاه در نمایه بین المللی scopus حضور دارند دانشگاه علوم پزشکی بقیت الله(عج) مرجع تشخیص عوامل بیوتروریسم در کشور می باشد. دانشگاه علوم پزشکی بقیت الله(عج) یکی از قطب های اصلی تولید کننده واکسن آنفلوانزای انسانی، پرندگان و خوکی می باشد

موفقیت های پژوهشی

تعداد مقالات نمایه شده در PubMed , ISI در سال 1391: 266 تعداد مقالات منتشره شده در مجلات داخلی و خارجی: 602 .کسب رتبه اول دانشگاه های تیپ دو علوم پزشکی کشور در سالهای 83 و 85 و 86 و 87و 89،88و 91 .کسب رتبه اول مراکز تحقیقات بالینی یک الی سه سال توسط مرکز تحقیقات بیماری های گوارش و کبد درسالهای 87، 88 و 89. 90.رتبه اول در بین مراکز تحقیقاتی دارای ردیف مستقل بودجه توسط مرکزآسیبهای شیمیایی درسال 84 و 85. تعداد طرحهای تحقیقاتی مصوب در سال 1389 : 219 .تعداد کتب منتشر شده در سال 89: 30 .تعداد ژورنالهای بین المللی: 4 .تعدادژورنالهای داخلی: 3 .تعدادکتب بین المللی: 5.کسب رتبه سوم محقق برگزیده جشنواره رازی .کسب رتبه دوم محقق برگزیده جشنواره رازی کسب رتبه برگزیده محقق جوان در طی سال های 90،89 و91دارنده مجله برتر سال  2010

پیام معاونت پژوهش

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله که در پرتو  عنایات حضرت بقیه الله (عج) و فرامین مقام معظم رهبری و فرمانده محترم کل قوا  در سالهای بعد از انقلاب اسلامی و بعد از هشت سال دفاع مقدس تشکیل شد اکنون در بعد پژوهشی یکی از برترین دانشگاههای علوم پزشکی کشور است. این دانشگاه به عنوان اولین دانشگاه دارای پژوهشگاه در علوم پزشکی و دارنده مجله در زمینه علوم پزشکی با بالاترین ضریب تاثیر در ایران همچنان با جهاد علمی پژوهشگران خود به سمت اهداف بلند تعیین شده  در حال حرکت است و با جذب برترین نخبگان کشور قصد دارد  به یکی از برترین دانشگاههای جهان اسلام تبدیل شود و در زمینه تولید علم دانشگاهی پیشرو در کشور باشد.

معاونت تحقیقات و فناوری به عنوان خدمتگذار محققین و پژوهشگران دانشگاه به ارایه خدمات پشتیبانی و سیاستگذاری برای تحقیقات مشغول است و به این خدمتگزاری افتخار می کند.

امید است  توفیق داشته باشیم تا به عنوان عضوی از جامعه علمی کشور و بخشی از سربازان مقام معظم رهبری در حد توان به تحقق اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی  در زمینه پژوهش و فناوری بپردازیم.

دکتر مرتضی ایزدی

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه  علوم پزشکی بقیه الله (عج)